HARMONOGRAM

Zmiany i nowości w harmonogramie wyróżnione są na czerwono.

FESTIWAL RECYKLINGU
KIELCE, 14-15.09.2012



PIĄTEK, 14.09.2012

Design Centrum Kielce, sala konferencyjna:

18:00 – 19:30 Debata “Kultura śmiecia”. Prowadzenie: Barbara Biskup
Debata na celu ukazanie relacji łączących współczesnych ludzi ze śmieciami, które produkują. Czy wszystko co wyrzucamy jest niepotrzebne? Czy ludzie bogaci wyrzucają to samo co biedni? W jaki sposób to co konsumujemy wpływa na funkcjonowanie rynku? Co można wyczytać z naszych śmieci? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas otwartej debaty połączonej z prezentacją fragmentów filmów związanych z tematyką.





SOBOTA, 15.09.2012

Start Festiwalu: godzina 11.00

Skwer im. Szarych Szeregów

11:00 – 14:00 Warsztaty z tworzenia zabawek z recyklingu. Prowadzenie: Monika Cybulska (Muzeum Zabawek i Zabawy)
12:30 – 15:00 – Wymiana ubrań SWAP
13:00 – 17:00 – Warsztaty plecionkarskie. Prowadzenie: Marta Łempicka (część II: niedziela) http://festiwalrecyklingu.blogspot.com/2012/09/warsztaty-z-plecionki.html

Liczymy na to, że do Skweru przyniosą Państwo niepotrzebne ubrania, zabawki i różne tekstylia. Ubrania będzie można wymienić na wymianie ubrań SWAP, a te w gorszym stanie po prostu oddać do przeróbki na zabawki lub zutylizować. Podobnie, będzie tu można także oddać lub wymienić zabawki. W tym punkcie zbieramy również nakrętki od butelek, które zostaną przekazane dla dwóch potrzebujących sprzętu medycznego chłopców.

Park Miejski w Kielcach

11.00 – 14.00 Rzeźba ze śmieci? Nasz plan to budowa czarownicy z odpadów – ale każda inwencja twórcza znajdzie tu możliwość wyrazu. Duża ilość odpadów, sznurki, kleje. Zachęcamy do przyniesienia własnych nożyczek.

11:30, 12:30, 13:30 Konkursy dla dzieci na segregację śmieci na czas. Do wygrania ekologiczne gadżety.


CYKL „Tworzenie muzyki”

12:00 – 14:30 Warsztaty budowania instrumentów muzycznych
15:00 – 17:30 Ćwiczenie rytmów, nauka gry na stworzonych instrumentach
18:00 – 18:30 Występ w muszli koncertowej

(Zmiana jednego z prowadzących) Krzysztof Kopacz oraz Łukasz Fiałkowski (perkusista grupy Innkai), zapraszają nas na warsztaty tworzenia instrumentów muzycznych. Będzie głośno i być może nieco hałaśliwie :) Instrumenty przygotowane na warsztatach posłużą do gry, a na koniec grupa uczestników da krótki koncert. Zapraszamy serdecznie! Można dołączyć na każdym etapie przygotowań, ale oczywiście zachęcamy do uczestnictwa już od południa do samego wieczora :)


Design Centrum Kielce, ul. Zamkowa 3


13:30-15:30 Ekomakijaż dla przybyłych - rezultat zostanie uwieczniony na sesji fotograficznej

CYKL „Pokaz mody”

11.00 - 15.00 Warsztaty tworzenia ubioru z recyklingu. Sala warsztatowa DCK.
16.00 – 18.00 Przygotowania pokazu, próby z modelkami, eko-make-up modelek, dalsza praca nad stworzonymi strojami.
19.00 – 19.30 Pokaz mody. Dziedziniec DCK.
19:30 Występ zespołu „Espressivo” (kwartet: skrzypce, wiolonczela) (Dziedziniec)
20:30 Występ zespołu Innkai + FIRESHOW (Dziedziniec - miejsce potwierdzone)

Przekształcanie „śmieci” w stroje to proces, który na myśl przywodzi lata dziecięce,  gdy wszystko potrafiło być dla nas bodźcem do tworzenia i zabawy. Właśnie tę pierwotną, dziecięcą kreatywność chcemy w Was obudzić na warsztatach z recyklingu. W ramach warsztatów będziemy tworzyć stroje, które, gdy zacznie zapadać zmrok, zaprezentowane zostaną szerszej publiczności.


Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Leśna 7

13:30 – 17:30 Warsztaty tworzenia biżuterii z recyklingu.
Poprowadzą je projektanci biżuterii: Anna Wojdan i Krzysztof Piotrowski.
Uczestników serdecznie prosimy o przyniesienie nożyczek.



Ogródek „Jordanowski”, ul. Paderewskiego (naprzeciwko Wesołej Ciuchci)

12:00 – 15:30 Warsztaty tworzenia papieru z recyklingu.
Prowadzenie: Ashmeet Singh. Będziemy uczyć się przygotowywać papier z gazet oraz formować z niego kartki i różnorodne pojemniczki.
11:30 – 16:00 Graffiti na śmieciach. Malowanie kontenerów do segregacji odpadów.



Wesoła Ciuchcia, ul. Paderewskiego 49/51

11:00-13:30 Warsztat robienia lampionów ze słoików dla rodziców i dzieci. Prowadzenie: Dorota Chacińska-Kubiec.
Wykonane lampiony (o ile uczestnicy nie zdecydują się zabrać wszystkich swych dzieł do domów J) ozdobią wieczorne koncerty muzyki.

15:00-17:00 Warsztat tworzenia gier ekologicznych dla rodziców i dzieci. Jak mając tylko nakrętki i tekturę wyczarować grę „wielorazowego użytku”? Czym różni się „Skoczek” od „Warcabów”? Będziemy sami przygotowywać gry oraz oczywiście w nie grać!




WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY



W trakcie trwania Festiwalu Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu organizuje zbiórkę publiczną na rzecz utworzenia Funduszu dla Wolontariuszy. Celem istnienia Funduszu będzie wspieranie młodzieżowych inicjatyw kulturalnych, ekologicznych oraz społecznych grup wolontariuszy poprzez przekazywane granty. Dzięki Twojemu wsparciu młodzież województwa świętokrzyskiego będzie mogła rozwijać swoje pasje dzieląc się nimi ze społecznością lokalną.
Wspomóż naszą inicjatywę wrzucając pieniądze do puszki lub kupując cegiełkę ! Dla osób które zdecydują się na tą drugą formę wsparcia przygotowaliśmy kilka niespodzianek, w tym wykonane przez wolontariuszy  festiwalowe koszulki ;)




Zapisy na warsztaty nie są obowiązkowe, lecz pozwolą nam oszacować ilu uczestników możemy się spodziewać. Zgłoszenia na adres: malgorzata.plichta@gmail.com z dopiskiem „warsztaty”. Serdecznie prosimy o poświęcenie chwili na wysłanie maila.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz